1026 Budapest, Pasaréti út 7

Hegkezelés


Kevesen tudják, hogy a testünkön lévő hegek - legyenek bármilyen régiek - törődést igényelnek: instabil szövetként kollagénszálakkal kapaszkodnak bármihez, amit a környezetükben találnak.

Így aztán beszűkíthetnek mozgástartományokat, ronthatják az adott terület keringését, és akár szervi funkciókat is ronthatnak. Különösen nagy figyelmet érdemelnek éppen ezért a hasi hegek: műtétek, császármetszés vagy balesetek után ezen hegek mobilitására fokozott figyelmet kell fordítanunk. 

Az én hegem szép, nem is látszik, akkor is kell foglalkoznom vele? 

Bizony, hegesedési defektusok nélkül is okozhat gondot egy heg. Évtizedekkel a műtét vagy sérülés után is jelentkezhetnek olyan problémák, amit végül az akár alig látható heg felszabadításával, mobilizálásával tudunk megoldani.  

Mikor állhatunk neki a hegkezelésnek?

Legkorábban a heg záródásától (ha nem nyílt szét, akkor a műtéttől) számított 3 hónap múlva - és innentől bármikor. Egy 30-40 éves heg ugyanúgy meg fogja hálálni a törődést, sosem késő elkezdeni. 

Traumatikus élmény volt a műtétem, sérülésem, rá sem szeretek nézni a hegemre. Tudunk valamit kezdeni vele így is? 

Sokszor találkozunk olyan esetekkel, amikor egy akár több évtizedes heg feldolgozatlan traumákat őriz. Ilyenkor is (és minden esetben) a fokozatosan, a páciens számára biztonságosnak és komfortosnak értékelt keretek között jutunk el odáig, hogy végül manuális terápia keretében tudjuk kezelni a heget.   


Ha hegkezelésre szeretnél időpontot foglalni, a problémamegoldó kezelést válaszd az időpontfoglalóban.


© 2022 Movemed Studio, 1026 Budapest, Pasaréti út 7.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el